507-928-634

Zabiegi PCA SKIN

Marka PCA SKIN to amerykańska profesjonalna marka kosmetyków terapeutycznych przeznaczona dla gabinetów dermatologicznych i kosmetologicznych.  Specjalizuje się w terapiach problemów skórnych, terapia trądziku, skór bardzo wrażliwych, rumienia. Znana jest przede wszystkim z bardzo skutecznych, ale jednocześnie mało inwazyjnych peelingów oraz masek terapeutycznych. Produkty PCA Skin można łączyć w bardzo różne protokoły zabiegowe, dostosowując terapie do bardzo indywidualnych potrzeb i problemów pacjentów. Marka posiada liczne badania kliniczne.

Protokoły Zabiegowe PCA Skin składają się z kilku etapów zabiegowych i tworzone są indywidualnie do potrzeb pacjenta.


Zabieg PCA Skin zawsze rozpoczyna się od etapu bardzo dokładnego oczyszczania skóry, aby odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Już na tym początkowym etapie preparaty oczyszczające dostosowane są do typu skóry oraz problemu skóry. Po oczyszczeniu aplikowany jest Smoothing Toner, który obniża PH skóry jest swojego rodzaju testem i wyznacznikiem poziomu wrażliwości i reaktywności skóry. Ten etap jest bardzo ważny i pomaga w dobraniu kolejnych etapów i produktów w terapii, dostosowując je do wrażliwości skóry. Kolejny etap to nałożenie odpowiedniej maski terapeutycznej ( Revitalize/ Clarify/ Detoxify/ Hydrate/ Retexturise}. Maski mają silne działanie terapeutyczne – oczyszczające, przeciwtrądzikowe, antybakteryjne, przeciwstarzeniowe – a jednocześnie nawilżające, wyciszające i kojące dla skóry. Często podczas terapii maski łączy się, żeby jeszcze bardziej wzmocnić skuteczność zabiegową, a jednocześnie działać na kilku problemach, z jakimi często zmagają się pacjenci.

Maski PCA Skin przygotowują skórę do kolejnego etapu zabiegu. Etap trzeci to peeling, na bazie nowoczesnych kwasów. Szczególnej uwadze polecamy nowość PCA i jedyny taki produkt na rynku PCA Peel no Peel , czyli peeling bez peelingu. W zabiegach również łączy się PCA Sensi Peel, Ultra Peel czy MD Peel. Peelingi mają intensywne działanie naprawcze. Stosuje się je aby rozjaśnić przebarwienia, złagodzić i wyciszyć zmiany trądzikowe, nawilżyć, uspokoić skórę reaktywną, poprawić jędrność i elastyczność skóry. Czwarty etap dostosowuje się do potrzeb skóry. Może to być już końcowy etap, na którym nakłada się preparat wyciszający i kojący skórę, a następnie filtr SPF 50. Może to być również kolejny etap w bardziej rozbudowanym protokole zabiegowym, i na tym etapie można zaaplikować efektywny zabieg dotleniająco- nawilżający Oxygenating Trio , albo preparaty regeneracyjno-anti-aging, takie jak Revitalizing Serum dla cery dojrzałej. Całość zabiegu kończy nałożenie filtra SPF 50.


Wskazania:

Zabiegi PCA Skin polecane są dla każdego rodzaju skóry i praktycznie dla każdego, ze względu na bardzo szeroką gamę profesjonalnych produktów, które rozwiązują szereg problemów skóry, z szczególnym wskazaniem :
-cery naczyniowej,
-trądziku różowatego,
-trądziku młodzieńczego,
-trądziku dojrzałego,
-fotostarzenia skóry,
-skóry suchej,
-skóry z przebarwieniami.

Przeciwwskazania:

- Ciąża, karmienie piersią
- Opalanie w solarium, samoopalacze w ciągu ostatniego min 7-10 dni
- Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – 2 miesiące
- Opryszczka, choroby bakteryjne i wirusowe w obszarze zabiegowym
- Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej ( toksyna botulinowa, wypełniacze, nici, laser frakcyjny) 1 tydzień

Częstotliwość:

Zabiegi powinny być wykonane w serii 3-4 zabiegów

Przygotowanie do zabiegu:

Zabiegi PCA Skin nie wymagają szczególnych przygotowań, natomiast jest kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę: Skóra nie powinna być świeżo opalona ( również solarium i samoopalacz)

Cennik

Zabieg z odpowiednio dobraną maska- twarz 275 zł

Zabieg z odpowiednio dobraną maską-twarz,szyja,dekolt 330-385 zł

Zabieg z odpowiednio dobraną maską oraz kwasem - twarz od 330 zł

Zabieg z dobraną odpowiednio maską oraz kwasem - twarz , szyja ,dekolt od 440 zł

+ serum 60 zł